Kosovë/ Hoti: Ende nuk do i lejojmë dasmat dhe ahengjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avdullah Hoti, kryeministri i Kosovës ka lajmëruar ditën e sotme në rrjetet sociale se Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur për lejimin e dasmave dhe ahengjeve.

“Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur të lejojë dasma dhe ahengje. Më 1 korrik, përfaqësuesit e pop-it dhe hoteleve do të takohen me Ministrinë e Shëndetësisë për të vlerësuar nëse ka kushte që të zhvillohen aktivitete të tilla.

Të gjitha masat lehtësuese që janë ndërmarrë deri më tani janë duke u monitoruar nga afër dhe po vlerësohen vazhdimisht nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe Ministria e Shëndetësisë.

Prandaj, qytetarët kërkohet të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat. Përkundrazi, në rast të përkeqësimit të situatës, jeta e qytetarit mbetet përparësi dhe ne do të fillojmë me aplikimin e masave të reja për mbrojtje kundër përhapjes së virusit!”– ka thënë Hoti. Ka.li/fjala.al


Të fundit

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Lajme të tjera

Web TV