Rama emëron zëvendësministren e re të Arsimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas dorëheqjes së zëvendësministres së Arsimit Lorena haxhiu, numri një i qeverisë ka emëruar Aspasjana Kongo në këtë post. Ky vendim ka hyrë në fuqi menjëherë.

Kujtojmë këtu se këtë post e mbante Lorena Haxhiu e cila dha dorëheqjen pasi ajo dhe familja e saj u futën në listën e zezë të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe nuk do të lejohen të shkelin në SHBA.

Sakaq, ndryshim tjetër në kabinetin qeveritar është edhe Ndriçim Shani, i cili më parë ka mbajtur postin e kreut të Entit Rregullator të Ujit, është emëruar në detyrën e kryetarit të Komisionit Kombëtar Rregullator të Sektorit të Furnizimit me Ujë dhe të Largimit e të Përpunimit të Ujërave të Ndotura.

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

I papunë, 27 vjeçari shqiptar kapet me 30 kg kokainë dhe rreth 300 mijë euro (Video)

Policia italiane ka arrestuar një 27-vjeçar shqiptar, pasi u kap me një sasie të madhe kokaine dhe mijëra euro....

U vetëplagos me armë zjarri, ndërron jetë në spital 46-vjeçari në Tiranë

Ka ndërruar jetë 46-vjeçari që u vetëplagos me armë zjarri sot në Tiranë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për...

Vetëplagoset me armë zjarri një person/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në rrugën “Josif Pashko”, rreth orës 21:35. Policia njofton se një shtetas, ende i...

U futën me sëpatë në bordello dhe përdhunuan prostitutat, kapen tre të rinjtë (Foto)

Tre të rinj që kërcënuan dy punëtore seksi me sëpatë para se t’i përdhunonin dhe plaçkitnin janë burgosur me 33 vjet. Edmilson Caimanque, 23 vjeç,...

Çifti i parashutistëve përfundon në spital pasi tentuan ‘ta bënin’ në ajër (fotot)

Një çift parashutistësh që kërkonin emocione të reja duke tentuar të kryenin marrëdhënie intime gjatë rënies në ajër, kanë treguar së fundmi sesi u...

Lajme të tjera

Web TV