Zhvendoset shtatorja e mbretit Zog, ja ku do të vendoset përgjithmonë

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

8 vite më parë u inagurua busti i mbretit Zog, nga kryeministri i kohës Sali Berisha.

Tanimë do të hiqet, shkak po bëhen punimet për rehabilitimin e zonës përgjatë Bulevardit që mban emrin e tij.

Shtatorja e mbretit Zog u vendos më 24 dhjetor të 2012, projekti ky i Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e Bulevardit “Zogu i I”.

Nuk do të çohet larg, pasi është menduar të vendoset vetëm disa metra më tej në zonën e njohur si ish-stacioni i Trenit, shkruan abcnews.

Në një ambient të tillë është dhe Bill Klinton në Kosovë, në të njëjtën situatë është, në një kryqëzim atje dhe ai është në krahë jo në mes”, shprehet regjisori Ilir Haxhi.

Rehabilitimi i Bulevardit “Zogu I” ka nisur në gusht të viti të kaluar dhe përveç trotuarit projekti parashikon edhe rregullimin e fasadave në të dy anët e saj.

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Lushnja më dy dhe tre korrik pa drita, ja zonat dhe oraret

Energjia Elektrike do të ndërpritet në disa fshatra dhe zona të qytetit të Lushnjës më dy dhe tre korrik. Lajmin...

Mbyllja e kufijve/ Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero e cilësoi të nxituar vendimin e BE për të veçuar Shqipërinë nga lista e vendeve të vizitueshme. Ai shprehet i bindur...

FOTO/ Zhduket prej 2 ditësh 80-vjeçarja në Tiranë, familjarët: Është e sëmurë, na ndihmoni ta gjejmë

Një grua 80 vjeçe është zhdukur prej dy ditësh dhe familjarët kanë denoncuar rastin në polici e media. E moshuara e identifikuar si Drita...

Kroacia heq izolimi 14-ditor për qytetarët e vendeve të Ballkanit

Kroacia e ka hequr masën e izolimit 14-ditëshe, për personat që hyjnë nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova. Ministri i Brendshëm...

Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet për to. Ai thotë se kërcënimet...

Lajme të tjera

Web TV