Edicioni informativ në grupin mediatik FJALA ora 13:00, e premte 29 maj 2020

113 563 lexime

77,315FansaPëlqeje

Të fundit

Parashikimi i motit për sot, e diel 12 korrik 2020

Ultësira Perëndimore do të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike, por me vranësira të shpeshta dhe reshje të karakterit...

Horoskopi ditor, e diel 12 korrik 2020

Ky është horoskopi për ditën e diel 12 korrik 2020. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për...

Mbyllet java e 33-të e Superiores, ngjeshet kreu i renditjes

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit ka mbyllur të shtunën në mbrëmje javën e saj të 33-të, duke ngjeshur kreun e renditjes dhe...

Paralajmërim kundër ‘intolerancës’, një letër të hapur nga Rowling, Rushdie dhe Atwood

Letra e Harperit qëmton se mënyra për të "mposhtur idetë e këqija është nga ekspozimi, argumenti dhe bindja", por kritikët i akuzojnë autorët për...

“Rruga e mjerimit”, mrekullia e njohjes faktike në romanin e shkrimtares Lumturi Plaku

Nga Vullnet Mato – shkrimtar Ndryshe nga kështjella letrare e ngritur me anën e fantazisë, kështjella e lartësuar që nga themelet me fakte jetike, i...

Lajme të tjera

Web TV