“Ndarja e dhimbshme, por e qetë”, ndërron jetë i ati i Sokol Ballës

113 563 lexime

77,320FansaPëlqeje

Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare Lulzim Balla, i ati i gazetarit dhe moderatorit Sokol Balla.

Lulzim Balla ka punuar si kameraman për 43 vite në Radio Televizionin Shqiptar. Ndërkohë bëhet me dije se ai prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë gazetari, i cili është shprehur për News24 se ndarja nga jeta e të atit ka qenë e dhimbshme por e qetë. “Ndarja me babanë e dhimbshme por e qetë. I sigurt se babai do jetë në lutjet tuaja në distancë. Vlerësojmë afërsinë tuaj shpirtërore”, ka thënë ndër të tjera gazetari./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Shuhet në moshë të re reperi i njohur

Reperi i njohur, Lil Marlo ka ndërruar jetë pasi është qëlluar për vdekje në Atlanda ndërsa udhëtonte me makinën...

Vetëflijimi në Kombinat/Prokuroria do të hetojë tabulatet telefonike dhe mesazhet e koduara

Ngjarja e rëndë në Kombinat që ka tronditur gjithë vendin por jo vetëm, është ende një çështje e pazbardhur plotësisht. Prokuroria, me në krye...

“Turp t’ju vijë”! Tom Hanks për ata që nuk vënë maska

Ai ishte një ndër emrat e parë që ishte testuar pozitiv me koronavirus. Tom Hanks ka thënë pak fjalë për ata që refuzojnë të vënë...

Votime të rëndësishme në Maqedoninë e Veriut në kohë pandemie

Të votosh apo të qëndrosh në shtëpi? Rritja në kuota alarmuese e numrit të infeksioneve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut i ka vënë...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi intervistohet në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, hyri rreth orës 13 në Prokurorinë e Posaçme në Hagë që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të...

Lajme të tjera

Web TV