Refuzoi Chelsea, Spurs dhe United… Thomas Meunier prezantohet te Dortmund

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Talenti Thomas Meunier nënshkruan për Borussia Dortmund në një marrëveshje katër vjeçare pasi mbrojtësi belg hodhi “në kosh” kërkesat e vazhdueshme të Manchester United, Chelsea dhe Spurs kur skadoi kontrata e tij për PSG. Skuadra gjermane përfundoi të gjitha praktikat me mbrojtësin e djathtë të kombëtares belge që do të jetë në Signal Iduna Park, për të paktën 4 sezone.

Meunier, 28 vjeç, ishte lidhur vazhdimisht në merkato me klubet e Premier League, Manchester United, Tottenham dhe Chelsea, por i është bashkuar gjigandëve të Bundesligës, Dortmund, në një transferim të lirë nga fillimi i sezonit të ardhshëm.

Pasi ka pozuar me një fanellë të Dortmundit, Meunier ka postuar në Tëitter: ‘Erdhi një ditë e shkëlqyer! Kam nderin e jashtëzakonshëm të njoftoj firmën time me Borussia Dortmund!. Një kapitull i ri na hapet, për ju, për mua. Çfarë krenarie për të veshur fanellën verdhezi. ‘

Në Francë, Meuinier fitoi titullin e Ligue 1 tre herë, si dhe Kupën Franceze 3 herë duke luajtur 128 ndeshje te PSG. Meunier luajti kundër Dortmundit në ndeshjen e parë të Champions në 16-she por u pezullua për ndeshjen e dytë, e cila e pa klubin francez të avancojë 3-2 në total. Ai pranoi se ishte i impresionuar nga tifozët e apasionuar të Dortmundit gjatë ndeshjes.

Të fundit

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Lajme të tjera

Web TV