IKMT-ja do të shembë shtëpinë e Nexhmije Hoxhës, gruaja e ish-diktatorit jetoi deri aty deri në ditët e fundit të jetës.

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Punimet në zonën e rrethrrotullimit të unazës së re ishin pezulluar 5 ditë më parë për shkak se shtëpia e Nexhmije Hoxhës, gruas së ish-diktatorit Enver Hoxha ishtë ende e pashpronësuar.

Përgjegjës  të punimeve të komanisë bënë me dije se punimet do të vazhdonin normalisht vetëm pasi të mbaronin të gjitha procedurat e shpronësimit kundrejt familjes Hoxha.

Sot pritet IKMT-ja do të prish banesën ku Nexhmije Hoxha ka jetuar prej vitit 1994 e deri në ditët e fundit të jetës. /Ra.My. fjala.al/


Të fundit

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë,...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Lajme të tjera

Web TV