test

Rindërtimi i shkollës “Sami Frashëri”/ Erion Veliaj: Ne ndërtojmë ata do zhvillojnë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme u bë prezantimi i projektit të rindërtimit të shkollës ‘Sami Frashëri’, ku pjesëmarrës ishin kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe ministri i Shtetit për Rindërtim Arben Ahmetaj.

Kryetari i Bashkisë Tiranë ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, videon e projektit ku krahas saj shkruan: Infrastrukturë moderne, me standarde të larta të sigurisë dhe pa harruar më thelbësoren ambicie: kushtet optimale për nxënësit e mësuesit. Ne ndërtojmë ata do zhvillojnë.

https://www.facebook.com/ErionVeliaj/videos/2651473385101877/

“Projekti është i gërshetuar mes modernes dhe tradicionales. Do të ketë 7 laboratorë, mes të cilave 3 do të jenë komplet të reja: laboratori i muzikës, vizatimit teknik dhe pikturës. Në hyrje të shkollës do ketë një holl të madh. Risi do të jenë shkallët lëvizëse dhe ashensori për t’i ardhur në ndihmë nxënësve me aftësi të kufizuar,” u tha në prezantimin e projektit.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV