Zbulohet skema e autorëve, Hekuran Billa u nxor në pritë nga e dashura

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë zbardhur detaje të reja nga arrestim i i Adjola Lakras, 26-vjeçe, e dyshuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës në kryeqytet.

Burime bëjnë me dije se ajo ka qenë e dashura e Billës prej dy vitesh dhe mësohet se ka qenë pikërisht ajo që e ka nxjerrë në pritë mbrëmjen e 11 qershorit. Sipas burimeve nga grupi hetimor, kjo gjë është zbuluar nga tabulatët telefonikë dhe nga kamerat e sigurisë.

Ajo ka informuar autorët për lëvizjet e Hekuran Billës. Më konkretisht ka sinjalizuar Sebastian Malin në momentin që Billa i është afruar kryqëzimit që ndodhet pranë qendrës tregtare, ndërsa ky i fundit Markun, i cili ka kryer ekzekutimin. 26-vjeçarja dyshohet se ka marrë në telefon Hekuran Billën para krimit dhe i ka lënë takim, në zonën e Komunës së Parisiti, aty ku po e prisnin vrasësit.

Lidhur me atentatin ndaj Hekuran Billës më 11 qershor te zona e “Komunës së Parisit” në kryeqytet, më herët janë arrestuar Viktor Marku (i dyshuar si autori kryesor i ngjarjes) dhe Seabastian Mali (nipi i Viktor Markut).

Mësohet se në kërkim është dhe një person tjetër, i cili dyshohet se ka ndihmuar Viktor Markun të largohet nga vendngjarja.

Ngjarja dyshohet se ka lidhje për hakmarrje, pasi Viktor Marku është vëllai i Prel Markut të vrarë në vitin 2006 në Angli nga Hekuran Billa.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend...

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...

Horoskopi i ditës, 15 Prill 2024

Dashi Priten edhe turbullira në jetën tuaj gjatë kësaj dite kështu që mirë është të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi...

Lajme të tjera

Web TV