Largohet pas 6 sezonesh nga Sandhausen, por Paqarada nuk zbulon të ardhmen

Paqarada ishte transferuar te Sandhausen në vitin 2014 nga Bayern Leverkusen II.

113 563 lexime

77,319FansaPëlqeje

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Leart Paqarada i ka thënë lamtumirë skuadrës së tij, SV Sandhausen. Pas një impenjimi të jashtëzakonshëm ku fitoi emrat e tifozëve në harkun e 6 sezoneve, lojtari i Dardanëve konfirmoi largimin nga skuadra e Bundesligës së dytë gjermane. Po rai nuk zbuloi destinacionin e ri.

“6 vite dhe 160 ndeshje. Ka qenë kohë shumë e bukur! Faleminderit & lamtumirë – Ju uroj shumë suksese në të ardhmen”, ka shkruar Paqarada për tifozët e skuadrës së Sandhausen.

Paqarada ishte transferuar te Sandhausen në vitin 2014 nga Bayern Leverkusen II. Gjatë kësaj periudhe, ai ka fituar edhe besimin e ish-selektorit Albert Bunjaki, dhe tashmë trajnerit Bernard Challandes te përfaqësuesja A e Kosovës.

Të fundit

10 vite bashkë, çifti i njohur i showbiz-it i jep fund martesës

Aktori i njohur i “Call me by your name”, Armie Hammer është ndarë nga bashkëshortja e tij Elizabeth Chambers,...

Pas mbylljes së lokaleve, 53-vjeçari krijon një kafene në oborrin e shtëpisë (FOTO)

Karantina duket se ka qenë e vështirë për shumicën e njerëzve në gjithë botën. Kishte nga ata që nuk mund ta përballonin dot mbylljen,...

Brataj: Maska me detyrim. Nëse mbahet, për 3 javë rënie deri në 60% të infektimeve

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka deklaruar se maska duhet të mbahet me detyrim që të frenohet përhapja e COVID 19. Brataj tha se...

“Rikthim të taksës së sheshtë”, Kryemadhi: Të bëhemi bashkë për të forcuar pushtetin tonë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, së bashku me ish-ministren Klajda Gjosha dhe përfaqësuese të Dhomës Ekonomike të Gruas, zhvilluan një bashkëbisedim me në fokus vështirësitë...

Manastirliu: Shëndetësia po përballet me fluksin më të madh gjatë gjithë epidemisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar qendrat shëndetësore verore në Vlorë, ku ka kërkuar angazhim maksimal për respektimin e protokolleve...

Lajme të tjera

Web TV