Pranga shqiptares dhe grekes në portin e Pireut, fshehën 11 kg heroinë në valixhe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shtetase, një greke dhe një shqiptare u arrestuan sot pasi në valixhet e tyre u gjetën 11 kilogramë heroinë e pastër.

Shtetësja greke, 47 vjeçe dhe shqiptarja 25 vjeçe, u ndaluan në afërsi të portit të Pireut nga forcat e policisë greke.

Nga kontrolli i policisë në mjetin e tyre, në valixhet e tyre u gjetën 21 pako me madhësi të ndryshme ku në total ishin 11.252 kg heroinë.

Sipas medieve greke, ato i kishin mbështjellur pakot me pastë dhëmbësh për të bërë të mundur humbjen e gjurmëve.

Policia greke deklaron se të dy shtetaset janë pjesë e një rrjeti të strukturuar kriminal të cilët shpërndajnë lëndë narkotike kryesisht në Kretë dhe në ishujt Dodecanese në juglindje të Aegean.


Të fundit

arianti Delta/ Epidemiologu Alimehmeti: Rastësi nëse s’ka hyrë në Shqipëri, simptomat të ngjashme me virozat

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, i ftuar në “News 24”, foli mbi ecurinë e COVID-19 në vend, si dhe për...

Sarri i del në mbrojtje Muriqit dhe u kthehet tifozëve: Nëse ju dëgjoj të thoni diçka tjetër, do boshatisni tribunën (Video)

Ndonëse në ditët e para të tij në krye të Lazios, trajneri Muarizio Sarri ka marrë në mbrojtje skuadrën. Tekniku, i është kthyer tifozëve që...

U arrestua pas protestës për taksën 5 euro për makinat në Kosovë, lirohet bashkëshorti i ish-ministres Besa Shahini

Kryetari i Partisë Socialdemokrate në Kosovë, Dardan Molliqaj, bashkëshorti ish-ministres së Arsimit në vendin tonë, Besa Shahni, është liruar nga policia. Ai ishte ndaluar...

Kadilli ironizon Bashën: Shpresoj që kryetari të mos ketë pasur nevojë për gjumë, por të reflektojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli, nuk la pa ironizuar me largimin e kreut të PD-së, Lulzim Bashës nga mbledhja e Kuvendit Kombëtar...

Familja e Orindës dhe Turit të bashkuar në shtëpi për pritjen e Atarës së vogël (Foto)

Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë më 15 korrik. Këngëtarja solli në jetë vogëlushen të cilën e pagëzuan...

Lajme të tjera

Web TV