Super Pippo në festë, Inzaghi i jep Beneventos gëzimin e Serie A

Skuadra e Pippo Inzaghi merr me meritë promovimin dhe vendin e parë në kampionat

113 563 lexime

77,320FansaPëlqeje

Më në fund mbërriti edhe zyrtarizimi: Benevento është në Serie A edhe matematikisht. Skuadra e Pippo Inzaghi merr me meritë promovimin dhe vendin e parë në kampionat falë fitores 1-0 ndaj Juve Stabia: Sau shënoi golin e vetëm të përballjes me skuadrën e Beneventos që ishte në inferioritet numerik që nga minuta e 24.

“Me dhjetë vetë në fushë për 80 minuta ne kemi arritur të fitojmë. Këta djem kanë bërë diçka historike. Ky promovim është për të gjithë njerëzit që më duan dhe për ata që besuan te mua. Falënderoj stafin tim, me ta jeta ime është më shumë e lehtë. Të mundim Simone? Do të mendojmë tani e tutje. ”

Këto janë fjalët e Pippo Inzaghi, trajnerit të Benevento, në mikrofonat e Dazn në fund të ndeshjes kundër Juve Stabia e cila zyrtarizoi dhe ngjitjen në elitën e futbollit Italian për Beneventos.

 

Të fundit

Basha: Rama lojëra të pista, për të tërhequr vëmendjen nga keqmenaxhimi i pandemisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hedhur sërish sulme ndaj kryeministrit Edi Rama se po provon çdo lojë...

Auron Tare, i ftuar sot në orën 18:30 në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”. Të vërtetat e dojes Camaj-Koliqi

Studiuesi Auron Tare do jetë sot i ftuar në orën 18.30. në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”. Për herë të parë ai do...

Reportazh/Në Byshek, ujë pa kursim nën hijen e rrapeve shekullorë

I gjithë rezervati është i vogël, por shumë shijues. Ajo që e bën të veçantë këtë zonë, nuk lidhet vetëm me ujin e ftohtë...

Hagë/ Haradinaj përshëndet Thaçin: S’ka gjyq që të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Haradinaj thotë se ish- luftëtarët...

Iu ndalua kampionati vendas i volejbollit, Shqipëria merr përsipër organizimin e Europianit

Federata Shqiptare e Volejbollit ka bërë me dije se vitin e ardhshëm do të organizojë fazën finale të Kampionatit Europian të Volejbollit për djem,...

Lajme të tjera

Web TV