Trondit kreu i OBSH: Më e keqja s’ka ardhur, ja çfarë duhet të bëjmë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Një botë e ndarë ndihmon virusin të përhapet”. Kështu është shprehur kreu i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ky i fundit ngre alarmin se më e keqja ende nuk ka ardhur dhe fika duket se nuk është shuar.

“Më e keqja nuk ka ardhur akoma. Më vjen keq ta them, por me këtë mjedis dhe me këto kushte, kemi frikë nga më e keqja. Një botë e ndarë ndihmon që koronavirusi të përhapet”.

Më tej Ghebreyesus shkruan se duhet të bëjmë kujdes pasi pandemia e koronës është ende larg nga fundit.

Pandemia e koronavirusit është ende larg nga fundi. Normaliteti i ri është që do të bashkëjetojmë me virusin. Në muajt e ardhshëm do të na duhet edhe më shumë rezistencë, durim dhe zemërgjerësi”.

 

Bo.Ba/fjala.al


Të fundit

Rama poston pamjet nga fshati Arapaj: Investimi për rezervuarin, në ndihmë të fermerëve dhe zhvillimit të ekonomisë bujqësore

Përmes një videoje të postuar në Facebook, Kryeministri Rama ka bërë me dije se në fshatin Arapaj të Durrësit...

I nxehti afrikan/ Sot temperatura ekstrem, termometri pritet të shënojë 42°C

I nxehti afrikan do të diktoj mot të kthjellët dhe temperatura ekstremisht të larta në të gjithë republikën e Shqipërisë. Parashikohet që këto kushte atmosferike...

Ujësjellësit, mrekullitë inxhinierike që shkonin kudo ku shkonte Roma

Nga gjithë veprat inxhinierike të lashtësisë, ujësjellësit romakë janë ndër më të jashtëzakonshmit. Zakonisht, qytetet e lashta ngriheshin pranë zonave me ujë të bollshëm,...

Johan Sebastian Bah, “Babai” i muzikës që vdiq i verbër duke kompozuar

Johan Sebastian Bah lindi më 21 mars 1685 në Eisenach; dhe u nda nga jeta më 28 korrik 1750 në Leipzig. Njihet si “babai” i...

Anastas Angjeli & Adrian Civici/ “PËRBALLË KRIZËS – Sfidat e teorisë dhe politikave ekonomike”

Botimi i një libri të ri, aq më tepër një libri që analizon në këndvështrimin akademik e shkencor realitetin dhe sfidat më të rëndësishme...

Lajme të tjera

Web TV