U tha se ndërroi jetë nga virusi/MSH: Lajmi për mjekun i pavërtetë

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Pak minuta më parë në rrjetin social qarkulloi lajmi për largimin nga jeta me Covid-19 të mjekut Arjan Pushi.

I menjëhershem ka qenë reagimi i ministrisë së shëndetësisë e cila ka sqaruar mediat lidhur me këtë lajm.

Ministria shkruan se lajmi mbi vdekjen e mjekut Pushi me koronavirus nuk është aspak i vërtetë.

Postimi i plotë

Një sqarim lidhur nga pyetjet e shumta.
Referuar shërbimit infektiv, lajmi i përhapur ne disa media për mjekun është i pavërtete.
Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare.

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Lushnja më dy dhe tre korrik pa drita, ja zonat dhe oraret

Energjia Elektrike do të ndërpritet në disa fshatra dhe zona të qytetit të Lushnjës më dy dhe tre korrik. Lajmin...

Mbyllja e kufijve/ Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero e cilësoi të nxituar vendimin e BE për të veçuar Shqipërinë nga lista e vendeve të vizitueshme. Ai shprehet i bindur...

FOTO/ Zhduket prej 2 ditësh 80-vjeçarja në Tiranë, familjarët: Është e sëmurë, na ndihmoni ta gjejmë

Një grua 80 vjeçe është zhdukur prej dy ditësh dhe familjarët kanë denoncuar rastin në polici e media. E moshuara e identifikuar si Drita...

Kroacia heq izolimi 14-ditor për qytetarët e vendeve të Ballkanit

Kroacia e ka hequr masën e izolimit 14-ditëshe, për personat që hyjnë nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova. Ministri i Brendshëm...

Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet për to. Ai thotë se kërcënimet...

Lajme të tjera

Web TV