Video nga seanca/ Adjola Lakrës i intereson më shumë bukuria sesa liria

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adjola Lakra, e cila akuzohet se nxori në pritë Hekuran Billën ka dalë sot para gjykatës ku do të njihet me masën e sigurisë.

Para seancës së sotme teksa priste vendimin e togave të zeza për caktimin e masës së sigurisë për të, Adjola Lakra shfaqet duke rregulluar flokët dhe shumë e qetë.

https://youtu.be/KyM7xLI-50Y
Adjola ka qenë e dashura e Billës prej dy vitesh dhe mësohet se ka qenë pikërisht ajo që e ka nxjerrë në pritë mbrëmjen e 11 qershorit. Ajo ka informuar autorët për lëvizjet e Hekuran Billës. Më konkretisht ka sinjalizuar Sebastian Malin në momentin që Billa i është afruar kryqëzimit që ndodhet pranë qendrës tregtare, ndërsa ky i fundit Markun, i cili ka kryer ekzekutimin.

26-vjeçarja dyshohet se ka marrë në telefon Hekuran Billën para krimit dhe i ka lënë takim, në zonën e Komunës së Parisiti, aty ku po e prisnin vrasësit.

Lidhur me atentatin ndaj Hekuran Billës më 11 qershor te zona e “Komunës së Parisit” në kryeqytet, më herët janë arrestuar Viktor Marku (i dyshuar si autori kryesor i ngjarjes) dhe Seabastian Mali (nipi i Viktor Markut).

Mësohet se në kërkim është dhe një person tjetër, i cili dyshohet se ka ndihmuar Viktor Markun të largohet nga vendngjarja.

Ngjarja dyshohet se ka lidhje për hakmarrje, pasi Viktor Marku është vëllai i Prel Markut të vrarë në vitin 2006 në Angli nga Hekuran Billa./Re.Gu/Fjala.al


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV