Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet për to.

Ai thotë se kërcënimet i vijnë nga njerëzit që nuk marrin atë që pretendojnë dhe se ka edhe një kategori që ta çojnë llafin në mënyrë më të strukturuar.

“Jam kërcënuar shumë herë dhe asnjëherë. Janë të pafundme kërcënimet e inatit, kur njerëzit e shohin se nuk e marrin dot atë që pretendojnë. Kërcënimet e tipit do të bëj këtë e do të bëj atë nuk i marr seriozisht, pasi shumica e tyre e harrojnë edhe vetë që e kanë thënë të nesërmen. Ka edhe një kategori që ta çojnë llafin në mënyrë më të strukturuar, por edhe këta nuk arrijnë deri në fund. Unë arsyetoj kështu: nëse nuk i ke hyrë kujt në risk, sepse kushdo e di nëse i takon me të vërtetë ajo që pretendon, duhet të rrish i qetë. Unë kam 20 vite që merrem me këto histori dhe i përmbahem rregullit që nëse nuk i ke hyrë njeriu në risk, nuk ka për të bërë gjë”, tha Lame në A2.

Ai ka folur dhe për Kadastrën e Vlorës, ku duket se drejtuesi nuk po gjejnë qetësi duke dhënë dorëheqjen vetëm disa ditë pas marrjes së detyrës, dhe sipas Lames po paguhet marrëzia e 30 viteve të fundit.

“Po paguajmë marrëzinë e 30 viteve duke patur kurajon të zgjidhim pisllëkun. Edhe Vlora po përballon marrëzinë e 30 viteve, ka pjesën më të madhe të bregdetit më interesant të vendit, janë vlonjatë dhe nuk kanë durim, por thelbi është që ajo drejtori po vuan problematikat e grumbulluara për 30 vite” tha Lame.

Lexo edhe :  E rëndë në Elbasan/ Gjendet i vdekur një person, ja dyshimet e para

/En.Br./Fjala.al


Të fundit

Princ Harry dhe Meghan bëhen prindër për herë të dytë, zbulohet emri i veçantë i vajzës

Duka dhe Dukesha e Sussex, princi Harry dhe Meghan Markle, janë bërë prindër të një vajze, e cila është...

U shfaq nudo për të shkatërruar gjithçka në lokal, neutralizohet me elektroshok 53-vjeçarja

Një ngjarje e pazakontë dhe e “çmendur” ka ndodhur në një restorant të Floridas në SHBA, ku një grua është shfaqur nudo dhe plot...

Shqiptari gjendet i vdekur në Itali/ Dyshohet se është vrarë, ja si u zbulua trupi i tij

Mediat italiane shkruajnë se trupi i pajetë i një shqiptari është gjendur në Empoli të Italisë. Një 36-vjeçar nga Shqipëria mësohet se është gjetur...

“Do të vras, nëse vazhdon me këtë çështje”/ Kërcënohet polici: Kam parë njerëz me kapuça rreth banesës

Policia e Shtetit po heton mbi denoncimin e një oficeri të policisë gjyqësore, i angazhuar pranë Prokurorisë së Tiranës, i cili ndihet i rrezikuar...

Drejtuesi humb kontrollin e mjetit në Tiranë, plagoset shoferi dhe pasagjerja

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Shefqet Kuka”. Drejtuesi i identifikuar me inicialet A. H., 27 vjeç, ka humbur kontrollin...

Lajme të tjera

Web TV