Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet për to.

Ai thotë se kërcënimet i vijnë nga njerëzit që nuk marrin atë që pretendojnë dhe se ka edhe një kategori që ta çojnë llafin në mënyrë më të strukturuar.

“Jam kërcënuar shumë herë dhe asnjëherë. Janë të pafundme kërcënimet e inatit, kur njerëzit e shohin se nuk e marrin dot atë që pretendojnë. Kërcënimet e tipit do të bëj këtë e do të bëj atë nuk i marr seriozisht, pasi shumica e tyre e harrojnë edhe vetë që e kanë thënë të nesërmen. Ka edhe një kategori që ta çojnë llafin në mënyrë më të strukturuar, por edhe këta nuk arrijnë deri në fund. Unë arsyetoj kështu: nëse nuk i ke hyrë kujt në risk, sepse kushdo e di nëse i takon me të vërtetë ajo që pretendon, duhet të rrish i qetë. Unë kam 20 vite që merrem me këto histori dhe i përmbahem rregullit që nëse nuk i ke hyrë njeriu në risk, nuk ka për të bërë gjë”, tha Lame në A2.

Ai ka folur dhe për Kadastrën e Vlorës, ku duket se drejtuesi nuk po gjejnë qetësi duke dhënë dorëheqjen vetëm disa ditë pas marrjes së detyrës, dhe sipas Lames po paguhet marrëzia e 30 viteve të fundit.

“Po paguajmë marrëzinë e 30 viteve duke patur kurajon të zgjidhim pisllëkun. Edhe Vlora po përballon marrëzinë e 30 viteve, ka pjesën më të madhe të bregdetit më interesant të vendit, janë vlonjatë dhe nuk kanë durim, por thelbi është që ajo drejtori po vuan problematikat e grumbulluara për 30 vite” tha Lame.

Lexo edhe :  Milan me pronar të ri? Vendoset e ardhmja e “Djallit"

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet...

KPA me drejtues të ri/Ja kush do ta drejtojë institucionin për tre vite

Pas votimit të fshehtë që u zhvillua këtë të hënë në prani të vëzhguesve ndërkombëtarë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, rezultoi e zgjedhur me...

Pompeo, thirrje Këshillit të Sigurimit: Të zgjatet embargo ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shteti, Mike Pompeo, i kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zgjasë një embargo armësh ndaj Iranit, duke paralajmëruar...

Bashkëfshatari i ngacmoi të bijat/ Babai: E kishte zhveshur, vajza ishte lakuriq

Babai i dy vajzave, njëra 17-vjeçe me prapambetje mendore dhe tjetra 20-vjeçe, denoncon bashkëfshatarin Xh.L., se ka ngacmuar seksualisht vajzat e tij. Ngjarja ka ndodhur...

Ish-kryeministri francez dhe bashkëshortja e tij shpallen fajtor për…

Është shpallur fajtor ish-kryeministri francez Francois Fillon dhe bashkëshortja e tij, për akuzat e krijimit të një vendi pune të rremë për ketë të...

Lajme të tjera

Web TV