Dybala, CR7 dhe Douglas Costa! Juventus, çfarë show në fushën e Genoa

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Juventus arriti të bindë dhe të shkëlqejë në transfertën e zhvilluar në ushën e skuadrës së Genoa, duke u imponuar 1-3 ndaj formacionit nga Liguria, e duke rivendosur në 4 pikë distancën me Lazio. Vetëm pak pas përmbysjes së bukur të Lazio ndaj Torino, bardhezinjtë morën një sukses komod në “Marassi” me 3 gola në fraksionin e dytë, njëri më i bukur se tjetri, para se të vinte dhe goli i nderit për Genoa, me Pinamonti.

Ndeshja u dominua nga kampionët në fuqi të Italisë, që para pushimit ngacmuan portierin Perin me goditjet e Cristiano Ronaldo. Ndeshja shkoi në rrjedhën e saj në pjesën e dytë kur Paulo Dybala zhbllokoi shifrat me një të majtë fituese, e më pas Ronalo dyhfishoi me një “predhë” nga jashtë zonës.

Trisi i Juventus erdhi me Douglas Costa ndërsa kjo bëri bardhezinjtë të relaksohen e të vuajnë një gol të padëmshëm. Lazio mbetet larg 4 pikë…

 

Të fundit

Dybala, CR7 dhe Douglas Costa! Juventus, çfarë show në fushën e Genoa

Juventus arriti të bindë dhe të shkëlqejë në transfertën e zhvilluar në ushën e skuadrës së Genoa, duke u...

Sherr mes të rinjëve në Elbasan, një i plagosur

Një sherr mes disa të rinjëve është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një prej tyre. Ngjarja ka...

Pandemia/ Sërish shifra të larta në Kosovë, ja sa u regjistruan në 24 orët e fundit

79 raste të reja pozitive me COVID-19 janë konfirmuar për 24 orët e fundit në Kosovë nga 210 teste të realizuara. IKSHPK-ja raporton se raste...

Listat e hapura/ Murrizi: Përpiqem që të bëj shumë budallenj si puna ime dhe të çmend parlamentin

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi deklaron se nuk do të votojë ndryshimet e Kodit Zgjedhor, në Kuvend, nëse nuk ndodhin ndryshimet në...

Lushnja më dy dhe tre korrik pa drita, ja zonat dhe oraret

Energjia Elektrike do të ndërpritet në disa fshatra dhe zona të qytetit të Lushnjës më dy dhe tre korrik. Lajmin e ka bërë të ditur...

Lajme të tjera

Web TV