test

Fieri vatër e re infeksioni, rezultojnë pozitiv 2 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fieri është bërë së fundmi vatër e re e infeksionit nga COVID-19. Kanë rezultuar 2 raste të reja pozitive nga virusi dhe njeri prej rasteve është një djalë i ri në moshë.

Një prej rast është regjistruar në Seman  ku pas marrjes së tamponit dhe shqetësimeve që kapatur i riu ka rezultuar pozitiv pas ekzaminimeve të nevojshme.

Ndërkohë një tjetër rast është regjistruar në qytetin e Patosit,  e prekura është një grua për të cilën ende nuk ka asnjë informacion se si mund të jetë infektuar.

Janë në gjurmim të gjitha rastet e kontakteve të tyre për të kuptuar nëse ka të tjerë të infektuar apo jo. /Ra.My. Fjala.al/

 

 

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV