KPA me drejtues të ri/Ja kush do ta drejtojë institucionin për tre vite

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Pas votimit të fshehtë që u zhvillua këtë të hënë në prani të vëzhguesve ndërkombëtarë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, rezultoi e zgjedhur me 7 (shtatë) vota pro, kandidatja Shtylla.

Shtylla do ta marrë mandatin zyrtarisht më 26 korrik, ditë kur i mbaron mandati i drejtueses aktuale, Natasha Mulaj.

Njoftimi i plotë

 

Pas votimit të fshehtë që u zhvillua në prani të vëzhguesve ndërkombëtarë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, rezultoi e zgjedhur me 7 (shtatë) vota pro, kandidatja Albana Shtylla.

Ky rezultat u miratua me vendimin e Mbledhjes së Gjyqtarëve nr. 12, datë 30.06.2020.

Zonja Albana Shtylla do të fillojë ushtrimin e detyrës së kryetares së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, më datë 26.07.2020, kur mbaron mandatin kryetarja në detyrë, znj. Natasha Mulaj.

 

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

KPA me drejtues të ri/Ja kush do ta drejtojë institucionin për tre vite

Pas votimit të fshehtë që u zhvillua këtë të hënë në prani të vëzhguesve ndërkombëtarë të Operacionit Ndërkombëtar të...

Pompeo, thirrje Këshillit të Sigurimit: Të zgjatet embargo ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shteti, Mike Pompeo, i kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zgjasë një embargo armësh ndaj Iranit, duke paralajmëruar...

Bashkëfshatari i ngacmoi të bijat/ Babai: E kishte zhveshur, vajza ishte lakuriq

Babai i dy vajzave, njëra 17-vjeçe me prapambetje mendore dhe tjetra 20-vjeçe, denoncon bashkëfshatarin Xh.L., se ka ngacmuar seksualisht vajzat e tij. Ngjarja ka ndodhur...

Ish-kryeministri francez dhe bashkëshortja e tij shpallen fajtor për…

Është shpallur fajtor ish-kryeministri francez Francois Fillon dhe bashkëshortja e tij, për akuzat e krijimit të një vendi pune të rremë për ketë të...

Votoni/ I riu nga Shqipëria nominohet për çmimin e rëndësishëm ndërkombëtar

Historike! Alfred Muharemi, i riu i SOS Fshatrave të Fëmijëve Shqipëri është kualifikuar në finalen e çmimit ndërkombëtar Hermann Gmeiner Award 2020 dhe kjo...

Lajme të tjera

Web TV