Lushnja më dy dhe tre korrik pa drita, ja zonat dhe oraret

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Energjia Elektrike do të ndërpritet në disa fshatra dhe zona të qytetit të Lushnjës më dy dhe tre korrik.

Lajmin e ka bërë të ditur OSHEE-ja për abonentët e saj e cila thekson se energjia do ndërpritet për shkak të remontit të planifikuar në NST Plasmas.

Zonat dhe oraret:

2 korrik
00:00-06:00

Krutje, Lifaj, Arrez, Ngurrez, Zhym, Kadiaj, Arrez, Komuna Fiershegan, Stan Karbunare, Barbullinje, Kocaj, Fiershegan, Sejmenas, Qerret, Kosove e Vogel, Cinar, Thane, Murriz, Kashtebardhe, lagjet “18 Tetori”, “Loni Dhamo”, “Xhevdet Nepravishta”

3 korrik
06:00-12:00

Karbunarë e Vogël, e Madhe,
Lagja: “Xhevdet Nepravishta:, Rotondo Plasmas, lagjia “Skender Libohova”, Plug, Golem, Lagjia “18 Tetori”, “Loni Dhamo”,
Kolonjë, Saver, Bishqethem, Gorre, Lumth, Kamcisht, Rrapez, Pirre

06:00 – 08:00

Gradishte, Kemishtaj, Mertish, Goricaj, Sopez, Ferras, Senez.

08:00– 10:00

Remas, Babunje, Gungas, Kryekuq, Fier seman, Gradishte, Karavasta, Kamenice

10:00 – 12:00

Kolonje, Bubullime, Eskaj, Bitaj, Drenge, Gjonas, Halilaj

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Lushnja më dy dhe tre korrik pa drita, ja zonat dhe oraret

Energjia Elektrike do të ndërpritet në disa fshatra dhe zona të qytetit të Lushnjës më dy dhe tre korrik. Lajmin...

Mbyllja e kufijve/ Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero e cilësoi të nxituar vendimin e BE për të veçuar Shqipërinë nga lista e vendeve të vizitueshme. Ai shprehet i bindur...

FOTO/ Zhduket prej 2 ditësh 80-vjeçarja në Tiranë, familjarët: Është e sëmurë, na ndihmoni ta gjejmë

Një grua 80 vjeçe është zhdukur prej dy ditësh dhe familjarët kanë denoncuar rastin në polici e media. E moshuara e identifikuar si Drita...

Kroacia heq izolimi 14-ditor për qytetarët e vendeve të Ballkanit

Kroacia e ka hequr masën e izolimit 14-ditëshe, për personat që hyjnë nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova. Ministri i Brendshëm...

Çështja e pronave/ Lame: Jam kërcënuar shumë herë, do të bëj këtë e do të bëj atë

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame deklaron se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën, por nuk shqetësohet për to. Ai thotë se kërcënimet...

Lajme të tjera

Web TV