Pandemia/ Sërish shifra të larta në Kosovë, ja sa u regjistruan në 24 orët e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

79 raste të reja pozitive me COVID-19 janë konfirmuar për 24 orët e fundit në Kosovë nga 210 teste të realizuara.

IKSHPK-ja raporton se raste e reja janë nga: komuna e Prishtinës 40 raste, komuna e Vushtrrisë 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 7 raste, komuna e Mitrovicës 4 raste, komuna e Podujevës 3 raste, komuna e Gjakovës 3 raste, komuna e Ferizajt 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Gjilan, Istog, Malishevë, Mamushë, Pejë dhe Suharekë.

Në total numri i të infektuarëve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 2878 persona, prej të cilëve 1250 raste janë aktualisht aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me COVID-19 e kanë fituar dhe 71 pacientë të tjerë duke e çuar në 1577 numrin total të të shëruarëve.

Kosova ka regjestriuar gjithsej dhe 51 viktima nga COVID-19 të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese

/En.Br./Fjala.al

 

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV