Sherr mes të rinjëve në Elbasan, një i plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sherr mes disa të rinjëve është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një prej tyre.

Ngjarja ka ndodhur brenda një lokali në qytetin e Elbasanit dhe konflikti ka degraduar deri në përdorimin e sendeve të forta.

I riu i plagosur mësohet se është qëlluar me sende të forta në kokë dhe trup dhe është dërguar me urgjencë në spital ku po merr ndihmën mjekësore.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka shoqëruar dy persona nga grupi i përfshirë në konflikt.

/En.Br./Fjala.al


Të fundit

Sfida e drejtësisë së re, goditja e të “paprekshmëve”

Drejtësia e re në Shqipëri po hyn në etapën e dytë: një sistem i spastruar nga gjyqtarë dhe prokurorë...

Dhunohet gazetari, UGSH: Të hetohen efektivët e policisë

Gazetari i politikës në televizionin “News 24” ka rënë pre e dhunës së forcave operecionale. Pasi ata dështuan për të kapur një trafikant që...

Klima e biznesit/ DASH: Problem korrupsioni në gjyqësor dhe transparenca në prokurime

Në raportin e publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit thuhet se investitorët e huaj përmendin si problem korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën e transparencës...

Deklarata/ Ambasada Britanike: Të hetohen shit-blerja e votës dhe të dhënat personale

Ambasada britanike në Tiranë thotë se palët politike në Shqipëri duhet të marrin në konsideratë të gjitha rekomandimet në raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet...

Shtatori në Parlament? Basha do zgjedhë të dalë edhe në shesh

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dhënë sinjale se në muajin shtator, kur fillon edhe jeta parlamentare, mund të zhvillojë protesta duke “mbërthyer” sheshet. Edhe pse...

Lajme të tjera

Web TV