Akuzat e Thimos/ Zhupa: Rama rezistencën kundra “dekriminalizimit”, mesa duket e ka pasur për mandatin e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lidhur me akuzat e koleksionistit Gjermi Thimo, i cili pretendon se kryeministri Edi Rama është dënuar në Francë për vjedhje ikonash ka ardhur një reagim dhe nga opozita.

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, duke iu referuar akuzave të Thimos, shkruan se mesa duke kryeministri Edi Rama rezistencën dhe luftën kundra ligjit të dekriminalizimit e ka pasur për mandatin e tij.

“Rama rezistencen dhe luften kundra ligjit te dekriminalizimit, mesa duket e paska pasur per mandatin e tij dhe jo vetem per shoket kriminel e te denuar qe mbushi parlamentin dhe bashkite.” shkruan Zhupa në Twitter.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Lajme të tjera

Web TV