Barazim kundër Spal. Milanin e shpëton nga humbja, autogoli i … Vicari

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Transferta në stadiumin e Ferrara kundër Spal dukej e lehtë në letër për skuadrën e Milan, por kuqezinjtë rrezikuan të humbasin deri pak sekonda para fundit, dhe falë presionit morën një pikë në barazimin 2-2.

Kështu sprinti i Europës për Milanin, frenohet në shtëpinë e Spal. Në fraksionin e parë skuadra e drejtuar nga trajneri Di Biagio arriti të shënojë dy gola, fillimisht me Valoti, e më pas me shpikjen e Floccari nga 30 metra distancë.

Por Spal mbeti në inferioritet numerik pas përjashtimit me karton të kuq të D’Alessandro, dhe presioni i kuqezinjve solli ngushtimin e doferencës me Leao, dhe më pas devijimin e pafat të Vicari, plotësisht në shtesë.

 

Të fundit

VIDEO/Kapja e rreth 4 ton droge në doganën e Bllatës, policia jep detajet

Policia ka dhënë detajet e kapjes së një sasie të konsiderueshme lënde narkotike në pikën kufitare të Bllatës në...

Donald Trump sërish në revistën TIME, ja çfarë tregon karikatura

Për kopertinën e numrit të 17 gushtit 2020 të revistës TIME, karikaturisti Tim O'Brien vendosi që të vendosë ‘problemet’ me të cilat po përballet...

Horoskopi i datës 7 gusht 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 7 gusht 2020 Dashi Bëni kujdes nëse jeni në një lidhje, pasi partneri/ja, mund të mos i ketë idetë...

Pediatrja: Nënat me Covid mund të ushqejnë fëmijët me gji, virusi nuk trasmetohet

Mjekja pediatre Mirela Dibra deklaron se ushqyerja me gji është e pazëvëndësueshme për sa i përket shëndetit të fëmijëve. Sipas saj një fëmijë që...

E frikshme!/ Në Gjermani një në çdo pesë pacientë me Covid-19 vdes

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit kanë vdekur....

Lajme të tjera

Web TV