Fernandes “ndriçon” Manchester United! 3-0 në Brighton dhe vendi i pestë i rikuperuar

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Udhëtimi në fushën e Brighton për skuadrën e Manchester United mund të kishte qenë shumë problematic dhe i vështirë, kundër një kundërshtari i cili vitet e fundit shpesh i kishte bërë të vuanin Djajtë e Kuq. Në vend të kësaj, raundi i 32-të i Premier League është zbuluar si veçanërisht i lehtë për “djemtë” e trajnerit  Solskjaer, i inspiruar nga klasi i një mendjemprehti në fushë si Bruno Fernandes.

Portugezi shënoi dy herë ndërsa talenti Greenwood shtoi një gol tjetër dhe krijoi një asist për Red Devils. Përfundon 3-0 dhe United rifiton vendin e pestë, me pikë të barabarta me Wolverhampton, -2 nga Chelsea i cili megjithatë ka një ndeshje më pak.

Të fundit

Igli Tare nuk fshihet më: Po, e duam mbrojtësin Kumbulla. Do ketë zhvillime

Para ndeshjes së kampionatit kundër Torinos, shqiptari Igli Tare preferoi të zbulojë “letrat”, e të pranojë publikisht se skuadra...

Fernandes “ndriçon” Manchester United! 3-0 në Brighton dhe vendi i pestë i rikuperuar

Udhëtimi në fushën e Brighton për skuadrën e Manchester United mund të kishte qenë shumë problematic dhe i vështirë, kundër një kundërshtari i cili...

Barcelona dështon të parakalojë Realin. Vetëm barazim 2-2 ndaj Atletico

Pikërisht kur kishte shansin për të parakaluar Realin e Madridit në renditjen e La Liga, Barcelona dështoi të përmbushë misionin e saj. Përballë një...

Dybala, CR7 dhe Douglas Costa! Juventus, çfarë show në fushën e Genoa

Juventus arriti të bindë dhe të shkëlqejë në transfertën e zhvilluar në ushën e skuadrës së Genoa, duke u imponuar 1-3 ndaj formacionit nga...

Sherr mes të rinjëve në Elbasan, një i plagosur

Një sherr mes disa të rinjëve është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një prej tyre. Ngjarja ka...

Lajme të tjera

Web TV