Igli Tare nuk fshihet më: Po, e duam mbrojtësin Kumbulla. Do ketë zhvillime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Para ndeshjes së kampionatit kundër Torinos, shqiptari Igli Tare preferoi të zbulojë “letrat”, e të pranojë publikisht se skuadra që ai menaxhon, është shumë pranë një tjetër futbollisti kuqezi. Në tregun e Lazio ka vend edhe për një të ri premtues si Marash Kumbulla, zbulimi i këtij sezoni dhe lojtari më i vlefshëm i Veronës, kur askush nuk e priste.

“Ne u takuam me Veronën sepse ne jemi të interesuar për Marash Kumbullën. Një lojtar që mund të jetë i rëndësishëm për vitet e ardhshme. Ne u takuam të enjten, por prapë nuk ka asgjë për tu finalizuar. Do të ketë zhvillime. Ne nuk menduam se tashmë e kishim mbyllur marrëveshjen” tha Igli Tare.

Për Marash Kumbullën, presidenti Lotito ka ofruar 20 milionë Euro dhe kartonat  e dy të rinjve. Negociatat, duke përjashtuar kthesat e rrezikshme, tani duket se janë në fazat përfundimtare.


Të fundit

I nxehti afrikan/ Sot temperatura ekstrem, termometri pritet të shënojë 42°C

I nxehti afrikan do të diktoj mot të kthjellët dhe temperatura ekstremisht të larta në të gjithë republikën e...

Ujësjellësit, mrekullitë inxhinierike që shkonin kudo ku shkonte Roma

Nga gjithë veprat inxhinierike të lashtësisë, ujësjellësit romakë janë ndër më të jashtëzakonshmit. Zakonisht, qytetet e lashta ngriheshin pranë zonave me ujë të bollshëm,...

Johan Sebastian Bah, “Babai” i muzikës që vdiq i verbër duke kompozuar

Johan Sebastian Bah lindi më 21 mars 1685 në Eisenach; dhe u nda nga jeta më 28 korrik 1750 në Leipzig. Njihet si “babai” i...

Anastas Angjeli & Adrian Civici/ “PËRBALLË KRIZËS – Sfidat e teorisë dhe politikave ekonomike”

Botimi i një libri të ri, aq më tepër një libri që analizon në këndvështrimin akademik e shkencor realitetin dhe sfidat më të rëndësishme...

Sulmi Nazist mbi Rusinë, Stalini nxjerr urdhrin: Dezertorët pushkatohen

Në korrikun e vitit 1942, gjatë Luftës së Dytë Botërore, udhëheqësi sovjetik Joseph Stalin shpall urdhërin nr. 227 në përgjigje të përparimit të trupave...

Lajme të tjera

Web TV