Çfarë do të bëjë PD me Reformën në Drejtësi kur të vijë në pushtet?

113 563 lexime

77,502FansaPëlqeje

Partia Demokratike ka qenë tejet kritikuese ndaj Reformës në Drejtësi. Ajo ka akuzuar direkt Edi Ramën si njeriun që e ka kapur këtë reformë.  Por cfarë do bëjë PD nëse fiton zgjedhjet dhe kthehet në qeverisje. Si do sillet me këtë reformë? Në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU Gazmend Bardhi deklaroi se PD nuk do të ndërhyjë në organet e pavarura të drejtësisë.

-Çfarë do bëni ju për Reformën në Drejtësi kur të vini në pushtet?

-Ne kemi kërkuar që Reforma në Drejtësi të jetë e vërtetë sepse pas 25 viteve të një drejtësie të deformuar, kishte ardhur vërtet momenti për të patur një reformë të vërtetë në sistemin e drejtësisë. Ne do garantojmë zbatimin korrekt të Reformës në Drejtësi dhe do të bëjmë atë që jemi duke bërë dhe tani. Nuk do ndërhyjmë në organet e pavarura të sistemit të drejtësisë. /Fjala.al/Ke.Ba

 

Të fundit

Maqedoni e Veriut/Shkon në 500 numri i viktimave nga koronavirusi

Maqedonia e Veriut ka shënuar tre viktima gjatë 25 orëve  si pasojë e koronavirusit, një pacient nga Manastiri në...

Superfuqitë sekrete që ka zëri i nënës tek fëmija

Dashuria e një nëne është një forcë që shëron dhe qetëson çdo dhimbje dhe mund të na ndihmojë të përballojmë të gjitha problemet tona....

Zbulohet dita e dasmës e Eni Koçit dhe Genc Prelvukaj

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj shumë shpejt do të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Dyshja i ka dhënë fund zërave se ata po shkonin drejt...

Afati i fundit i aplikimeve për maturantët/Pikët që duhen për të arritur degën e dëshiruar

Pasditja e kësaj të hëne shënon afatin e fundit për maturantët të cilët do të hyjnë në garë për në Universitet. Një pjesë e tyre kanë...

Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i PD miraton Komisionin e Vlerësimit/Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë e të cilit...

Lajme të tjera

Web TV