Gjiknuri dorëzoi draftin e “Zgjedhores” në Kuvend, Murrizi: Asnjë votë nga opozita

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit është shprehur se drafti i dorëzuar nga Damian Gjiknuri është një trafikim dhe nuk do të kalojë në seancë plenare. Murrizi tha si ai draft është një pazar kundër vullnetit të mbi 85% të qytetarëve.

“Nga njoftimet e juaja në mënyrë të njëanëshme pa u mbledhur Komisioni i Reformës Zgjedhore është dorëzuar një draft i fshehtë. Zoti Balla, ti bashkë me Ramën mos tu shkojë mendja se do kaloni ndonjë ligj për trafikimin e votës dhe të vijoni me këtë çorbë dijeni se do ua hedhin shqiptarët në fytyrë. Lereni këto, se nuk do merrni asnjë votë nga ne. Ndalni pazarin e pistë kundër vullnetit të mbi 85% të qytetarëve shqiptarëve”, tha Murrizi.

Murrizi është shprehur se ky është një draft I njëanshëm I cili është dorëzuar pa kaluar në Komisionin e Reformave Zgjedhore./Ra.My. Fjala.al/

Të fundit

Kryeministri Rama ndan pamjet nga Shkodra: Pranverë në liqenin e kryeqytetit të Veriut

Përmes një video në llogarinë e tij në “Facebook”, kryeministri i vendit Edi Rama, ka ndarë pamje nga liqeni...

“Rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash”/ Surprizat e motit: Ja çfarë na pret këtë javë

Hakil Osmani nga MeteoAlb ishte mëngjesin e kësaj të hënë i ftuar në “Good Morning Albanians” ku bëri edhe parashikimin e motit për këtë...

Mjeku ngre alarmin: S’ka terapi për atrofi spinale muskulare, ja çfarë ndodh me pacientët

Naim Zeka, shefi i repartit të Neurolofgjisë në Pediatri, tha se për fat të keq Shqipëria ende nuk ka terapi për atrofinë spinale muskulare,...

Princesha Diana e quante mbretin Charles “një makth”, por pse?

Zbulimet e reja rreth princeshës Diana dhe marrëdhënien e saj me mbretin Charles, po dalin në dritë nga kryredaktorja e revistës “Majesty”, Ingrid Seward...

Arkitekti i njohur: Muzeun e Krujës nuk e projektoi vajza e Enver Hoxhës, por unë!

Pasi e kishin shtyrë për vite të tëra realizimin e këtij muzeu, Enver Hoxha vendosi më në fund që ta ndërtonte pikërisht atëherë, kur...

Lajme të tjera

Web TV