Halit Valteri: Bëjmë koalicion me këdo që është kundër kësaj qeverie

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka lënë të hapur mundësinë për një koalicion të grupit të tij parlamentar me PD.

I ftuar në emisionin ‘’Real Story’’, Valteri thotë se ai vetë është i gatshëm të bëjë koalicion me këdo që është kundër Edi Ramës dhe kërkon ta rrëzojë.

Për deputetin do të ishte një rikthim në ‘shtëpi’, për shkak se ka qenë në listat e PD në 2017 dhe ka qenë pjesë e strukturave, por ai thekson se PD nuk është pronë e Bashës.

‘’Ne shkojmë në koalicion me këdo që është kundër Edi Ramës. Sa për kthimin në shtëpi, PD nuk është pronë e Lulzim Bashës. ‘’- tha Valteri.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV