Kavajë/ Banesa përfshihet nga flakët, pronari nxirret pa ndjenja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në Kavajë, por ajo çfarë e bën më të rëndë ngjarjen është se pronari i saj është nxjerrë pa ndjenja nga banesa.

Ai kishte hyrë brenda saj për të tentuar shuarjen e zjarrit, por për shkak të tymit ka pasur probleme me frymëmarrjen dhe ka humbur ndjenjat. Fatmirësisht ai është nxjerrë nga shërbimet zjarrfikëse duke shmangur më të keqen.

Banesa e përfshirë nga zjarri mësohet se ndodhej në katin e dytë të një pallati 5 katësh në lagjen nr.5 në Kavajë.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarr-rënies, ndërkohe që mësohet se në banesë ndodhej vetëm kryefamiljari.

Forcat zjarrfikëse kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve duke shmangur përhapjen e zjarrit në të gjithë pallatin.
/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV