Rama: Vijon dezinfektimi në zonat bregdetare deri në muajin tetor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama në kuadër të sezonit turistik gjatë kësaj pandemia ka bërë me dije se ka filluar dezinfektimi i zonave bregdetare për një sezon më të sigurt.

Ai thotë se ky program kombëtar nuk është ndalur, dhe se do të vijojë dezinfektimi i zonave ‘të nxehta’ të paracaktuara deri në tetor.

Postimi i plotë:

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/3209447275784571/

 

📍Nga Velipoja në Butrint, vijon dezinsektimi i zonave bregdetare për një sezon turistik të sigurt 🏞🏊🏻‍♀️⛱🏕

✅ Programi kombëtar i dezinsektimit nuk është ndalur që prej muajit Maj dhe do të vijojë në të gjithë zonat e nxehta të paracaktuara nga ekspertët e shëndetit publik deri në muajin Tetor 👍

🟢 Ky proces ka një rëndësi të veçantë për shëndetin e qytetarëve, për uljen e transmetimit të sëmundjeve infektive dhe shqetësimet nga pickimet dhe reaksionet alergjike❌

🚨 #ShëndetësiaNëGatishmëri

/Re.Gu/Fjala.al


Të fundit

Drogë, seks dhe rap? Njihuni me pasanikun e “Përputhen” që futi në sherr tri vajza pasi zgjodhi Anën: Paraja është thjesht letër kur…

Bledi Beqiri, i njohur në muzikë si reperi Bloody, ishte një nga hyrjet e reja të ‘Për’puthen’ në vitin...

Rrëfimi prekës i kameramanit shqiptar që i tregoi botës për masakrën e Reçakut: Lotët më kanë shkuar, por kamerën s’e kam lëshuar

“Njeriu pa kokë” është pamja që do t’i mbetet përgjithmonë në kujtesë. Filmimet që fokusoi objektivi i kamerës së tij në mëngjesin e mesit...

Nesër vizitë në Tiranë/ Erdogan: Turqia e sheh Shqipërinë edhe si mike, edhe si aleate të natyrshme

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, do të vijë në Tiranë ditën e hënë(nesër) për një vizitë zyrtare. Sipas agjendës së publikuar në media, pas...

Vendi befasues ku po lulëzon turizmi i ndryshimit të seksit

Tajlanda është konsideruar gjithmonë si destinacioni i "shkollës" jashtë shtetit për operacione të ndryshimit të gjinisë, por jo më. India po kalon një "rritje eksponenciale"...

“Ka rreziqe specifike”/ Banka Botërore: Shqipëria i rezistoi mirë krizës ekonomike pas pandemisë

Shqipëria i rezistoi mirë krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia, por për Emanuel Salinas, Menaxher i Zyrës së Bankës Botërore për Shqipërinë, e rëndësishme...

Lajme të tjera

Web TV