Flick hyn në histori, bëhet i pari që fiton dy trofe gjermanë si lojtar dhe si trajner

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hans-Dieter Flick ia ka dalë që ta bëjë një transformim të shkëlqyer te skuadra e Bayern Munich. Tekniku arriti të zhdukte të gjitha problemet te ajo skuadër dhe mundi ta kthente në një makineri  që shtyp çdo pengesë që i del përpara.

Ekipi i drejtuar nga Flick triumfoi në ndeshjen ndaj Bayern Leverkusen për Kupën e Gjermanisë me rezultatin 2-4. Kjo fitore u siguroi bavarezëve një ‘dopietë’ kupash atë të Bundesligës dhe atë të Gjermanisë, duke e bërë 55-vjeçarin të parin gjerman që arrin këtë triumf si lojtar dhe trajner.

Në kohën kur luante për të njëjtën skuadër që tani e drejton Flick fitoi Kupën e Gjermanisë 5-2 ndaj Stuttgart-it, ndërsa bavarezët u kurorëzuan edhe si kampionë.

Ndërsa tashmë plot 24 vjet nga ai moment, tekniku i Bayern-it përsëriti të njëjtin sukses, por i ulur në stolin e trajnerit.

Trofeu i Champions League do ishte dhe qershia mbi tortë e këtij sezoni për Bayern-in dhe Hans Flick.ka.ta/Fjala.al/

 

Të fundit

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë,...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Lajme të tjera

Web TV