Ia kaloi Maldinit e Del Pieros, Buffon tregon kur do largohet nga futbolli

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Gianluigi Buffon është një legjendë e gjallë e futbollit italian. Portieri i Juventusit vazhdon të luajë, ndonëse tashmë është plot 42-vjeç.

Së fundmi Buffon ka bërë me dije se koha për t’u tërhequr nga futbolli aktiv do jetë viti i ardhshëm.

Në konferencën për mediat pas fitores 4-1 në derbin e Torinos, gardiani i portës së Juves paralajmëroi se do të luajë deri në moshën 43-vjeçare.

“Tani jam shumë i gëzuar, por ndjesia e rekordit nuk më ka prekur më parë. Kam qenë i shkujdesur dhe moskokëçarës. Të thyeja rekordin e Del Pieros për prezencën në stadium nuk ka qenë fare synimi im. Praktikisht, u tërhoqa nga futbolli dy vite më parë. E kuptoj se nëse kam motivimin e duhur mund të luaj edhe disa ndeshje pa problem. Do të jem këtu deri në moshën 43-vjeçare, por që kur kam mbushur 40 vjeç po i shikoj gjërat muaj pas muaji”-u shpreh ai.

Ndërsa në takimin e Juventusit me Torinon, Buffon kaloi edhe ish-kapitenin e Milanit, Paolo Maldini si lojtari me më shumë paraqitje në kampionatin italian Seria A.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

“Plas” korona në burgun e Zaharisë në Krujë, 13 të infektuar

Virusi i padukshëm ka hyrë edhe në burgun e Zaharisë në Krujë, ku mësohet se situata e COVID-19 paraqitet...

Mjeku bën thirrje: Ju flas si biri i një nëne të moshuar që rriskon (VIDEO)

Mjeku Andrin Tahiri u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit, e cila sipas tij është  një nga emergjencat...

“Informacion i rremë për virusin”, Facebook dhe Twitter bllokojnë postimin e Trump

Facebook njoftoi se ka fshirë nga faqja një postim të Presidentit amerikan Donald Trump, pasi sipas rrjetit social të themeluar nga Mark Zuckerberg “përmbante...

Vdes muezini i “Aya Sofya-s”/Mediat greke zbulojnë shkakun (Foto)

Hapja pas më shumë se 80 vitesh për faljen e myslimanëve të godinës së “Shën Sofisë” në Stamboll sollli përplasje dhe reagime të shumta...

Po e vendosni gabim/Këshillat që duhet t’i dini përpara se të vendosni maskën

Maskat duhet thënë se tashmë janë bërë një detyrim për të gjithë qytetarët mbarë botën të cilat po shihen si forma parandaluese për transmetimin...

Lajme të tjera

Web TV