Kush fiton zgjedhjet në 2021? Akademiku Baçe përgjigjet

113 563 lexime

77,512FansaPëlqeje

Në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU, akademiku Apollon Baçe bëri një analizë politike të situatës në të cilën ndodhet vendi. Baçe u shpreh se zgjedhjet e vitit 2021 do të humben nga PS, dhe do të fitohen nga PD nëse bën koalicion me LSI.

-Kush i fiton zgjedhjet profesor?

-Këtu te ne nuk ka kush i fiton zgjedhjet, pyetja e duhur duhet të ishte: Kush i humbet zgjedhjet?

-Kush i humbet zgjedhjet?

-Besoj që Rama duhet t’i humbasë nëse Basha bën koalicion me LSI-në.

-Ju për kë do votoni profesor? A mund ta tregoni votën?

-Në rast se do krijohej ndonjë grupim tjetër, unë do vendosja për atë. Absolutisht jo për PS-në. Në rast se nuk bëhet ndonjë gjë e tillë, mund të votoja për Dash Shehun, ose Dukën. Për opozitën./Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Rezarta Shkurta bëhet nostalgjike, na tregon si dukej 18 vjeçe

Shpesh herë na ndodh të bëhemi nostalgjik duke u kthyer pas në kohë, veçanërisht në muajt e verës kur...

Të rritesh në kohë krize/ Si lulëzoi ky biznes në muajt e pandemisë?

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Detyrimi i testit të Covid-19 për të hyrë në Gjermani, por si funksionon ai?

Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara...

Testohuni pas udhëtimit, virusi nuk bën pushime

Nga e shtuna, ata që kthehen nga pushimet mund të testohen në përgjithësi dhe falas në Gjermani. Për pushuesit nga zonat e rrezikut ekzistojnë...

Me moton, “Koronavirusi nuk ekziston”, mijëra gjermanë protestojnë kundër masave

Mijëra qytetarë gjermanë, dolën në Berlin për të protestuar rreth masave të marra për pandeminë e Covid-19. Duke protestuar paqësisht ata mbanin në dorë pankarta...

Lajme të tjera

Web TV