“Një operacion real kërkim-shpëtimi nga FA”, ministrja Xhaçka nxjerr pamjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në terren të vështirë, nën presionin e kohës për të shpëtuar dhe siguruar njerëzit.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bën publike pamjet nga një operacioni real të kërkim shpëtimit të zhvilluar nga Forca Ajrore.

Në postimin e saj në Facebook Xhaçka shkruan se ndihet krenare për pilotët dhe teknikët e FA-ve.

“Kjo nuk është një stërvitje! Shikoni se si duket një operacion real kërkim – shpëtimi nga ekuipazhet e Forcës sonë Ajrore, e parë nga këndvështrimi i operatorit të bordit.?

Krenare për pilotët dhe teknikët tanë që jo në shumicën e rasteve, por gjithmonë iu duhet të operojnë në kushte dhe terrene jashtëzakonisht të vështira, në mal, në borë, në përmbytje, në det etj. #KrenariPërFA??”, shkruan Xhaçka./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Lajme të tjera

Web TV