Administrata e Trump njofton Kongresin: Po tërhiqemi nga OBSH

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Administrata e Tramp ka njoftuar Kongresin se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga dhënia e fondeve për Organizatën Botërore të Shëndetit në mes të pandemisë së koronavirusit.

Robert Menendez, anëtar i Komitetit të Marrëdhënieve me jashtë Senatit bëri me dije përmes rrjetit social ‘Twitter’ tërheqjen e SHBA-së nga OBSH;

“Kongresi pranoi njoftimin se POTUS zyrtarisht tërhoqi SHBA nga mesi i një pandemie… Kjo nuk do të mbrojë jetën apo interesat amerikane – i lë amerikanët të sëmurë dhe Amerikën vetëm”, ka shkruar Menendez.

Presidenti Trump paralajmëroi largimin e SHBA-ve nga OBSH në muajin maj pasi e akuzoi organizatën se ndihmoi Kinën në mbulimin e origjinës së koronavirusit që ka mbërthyer botën, Covid-19./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës...

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët e qyteteve më në zë...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajme të tjera

Web TV