Ngjarja në Kombinat/ Reagon Kryetarja e Bashkisë Përmet: Kryefjala duhet të jetë Blerta

113 563 lexime

77,510FansaPëlqeje

Lidhur me ngjarjen e rëndë që ka tronditur vendin disa ditë ku u vetëflijuan nënë e bijë në Kombinat ka reaguar edhe Kyretarja e Bashkisë Përmet, Alma Hoxha.

Hoxha është shprehur se i ka njohur nga afër nënën Zhanetën dhe dy vajzat e saj dhe se ka një konsideratë shumë të lartë për to.

I konsieron si një familje shembullore, nënë shumë punëtore dhe vajza shumë të eduakuara ndërkohë që shprehet se duhet të përqendrohemi tek Blerta.

“Lajm tragjik dhe gjej rastin t’i shpreh ngushëllimit dy familjeve Josifi dhe Fejzo. Kanë qenë një familje shembullore, vajza shumë të urta, grua punëtore, vajza të shkolluara me rezultate shumë të mira në mësime. I kam njohur nga afër, kanë qenë gjitonët e mia. Të përshëndesnin ngrohtësisht, vetëm buzëqeshnin. Nëna e tyre ka qenë një grua shumë punëtore. Kam qenë e pranishme në varrim. Më vjen keq që këto vajza patën një fund të tillë. E gjithë vëmendja jonë, e institucioneve duhet të përqendrohet tek Blerta. Kjo duhet të jetë kryefjala se çfarë do bëhet me Blertën. Nuk e kam njohur babain. Vetëflijimi i tij ka ndodhur kur familja ishte në Përmet. Është një ngjarje tragjike po ne jemi munduar ta shohim në një këndvështrim tjetër të kujtojmë gjërat e bukura. Anisa ka qenë një vajzë model në gjimnaz me rezultate shumë të mira”, tha kryetarja e Bashkisë Përmet.

Të fundit

Fundjava e parë e Gushtit nis me fluks në Morinë, kosovarët drejt bregdetit shqiptar

Korriku sapo u mbyll, për Kosovën shënoi numrin me të lartë të të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi. Po...

Luana dhe Anxhelina bëjnë xing me të njëjtat bikini

VIP-a shqiptar më në fund kanë nisur pushimet, siç kemi vënë re dhe nga rrjetet sociale të gjithë janë duke pushuar në jug të...

Basha mbledh nesër strukturat për miratimin e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë

Demokratët do të vijojnë gjatë muajit gusht me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve, finalizimin e programit qeverisës dhe përgatitjes së strukturave për zgjedhjet. Nesër paradite...

Sot finalja e Kupës së Shqipërisë/ Policia e Tiranës merr masa, ja rrugët që do bllokohen

Policia e Tiranës ka marrë masa për mbarëvajtjen e ndeshjes finale të Kupës së Shqipërisë, Teuta – Tirana e cila do të luhet mbrëmjen...

Gjërat që e detyrojnë një femër t’iu braktisë edhe nëse ju do

Gratë mund të jenë simpatike, misterioze dhe të paparashikueshme, të durueshme në çdo situatë, por kjo nuk do të thotë se ato nuk mund...

Lajme të tjera

Web TV