Video/ Punonjësit e DPSHTRR ndërtojnë vullnetarisht një banesë për një familje në nevojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një familje prej 6 personash është bërë me një shtëpi të re falë kontributit vullnetar të punonjësve të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërimit të Transportit të Transportit Rrugor.

Stafi i këtij institucioni mblodhi vullnetarisht një fond prej 3.5 milionë lekësh me të cilat u ndërtua banesa. Ndërkohë një falenderim për stafin e DPSHTRR ka bërë kryeministri Edi Rama, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka ndarë dhe një video të banesës.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/574649949908794/

STATUSI NGA EDI RAMA

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️

#RESPEKT për kontributin vullnetar të mbledhur nga të gjithë punonjësit e DPSHTRR në shumën prej 3.5 milionë lekë të reja, në kuadër të përgjegjësisë sociale, që familja Alstafa prej 6 anëtarësh të gëzojë sot një shtëpi të re🏡

❤️ Një gjest i bukur solidariteti për të sjellë gëzim pranë familjeve që kanë më shumë nevojë🙏/Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV