Këngëtarja shqiptare pozitive me virus: Kisha këto simptoma

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur Adelina Thaçi ka bërë me dije se ka rezultuar pozitive me koronavirusin Covid-19.  Përmes një postimi në rrjetet sociale, këngëtarja tregon se është një e infektuar asimptomatike.

Ndërkohë gjithashtu këngëtarja ka apeluar për të gjithë që të mos e fshehin që janë me këtë viti pasi rrezikojnë të tjerët.

Reagimi i këngëtares:

”Të dashur miq e familjarë. Pas kaq muajve të kujdesit maksimum nga ky virus, pa dalë asnjëherë pa maska, pa dorëza, besa tre muajt e parë as nga shtëpia. Në mesin e kësaj popullate kemi kaq shumë njerëz të papërgjegjshëm që i hasim dhe e fshehin infeksionin pa asnjë fije turpi.

Unë hasa në këto simptoma, para dy ditësh:

Lodhje të madhe të trupit; Dhembje të syve lartë, poshtë, anash, dhimbje koke dhe qafe. Unë s’kam humbje të shijes e as të nuhatjes, jo kollë.

Temperaturë 37.5.

Pra këto ishin simptomat e mia.

Dhe e bëra testin, ku para pak çastesh më rezultoi pozitiv.

Ju lutem mos e fshihni që jeni me virus, mos dilni pa masa mbrojtëse, e ju njerëz që e fshihni duhet marrë me ju ardhë, e që e di që jeni të shumtë!”, ishte mesazhi i përcjellë nga këngëtarja Adelina Thaçi, pas lajmit se është prekur nga Covid./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV