Po peshkonte me shtizë, gjendet trupi i pajetë i 2 herë kampionit të botës në snowboarding

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Bota e sportit është në zi pas vdekjes fatale të Alex Pullin, kampioni dy herë i botës në snowboarding.

Pullin u gjet pa jetë në Goald Coast të Australisë, pasi u mbyt teksa po praktikonte peshkimin me shtizë raporton La Vanguardia.

Një zëdhënës i policisë tha se një burrë 32-vjeçar, i identifikuar më vonë si Pullin, nuk u përgjigj kur u tërhoq nga uji dhe vdiq pavarësisht se mori ndihmën  e parë dhe trajtimin e urgjencës.

Aksidenti fatal ndodhi në Palm Beach rreth orës 10:40 të mëngjesit me kohën lokale dhe u gjet më pas nga një zhytës, njoftoi policia vendase.

“Një zhytës tjetër ishte në zonë dhe e gjeti atë në fund të detit dhe tërhoqi vëmendjen e sërfistave aty pranë, të cilët ishin në kërkim të rojeve bregdetare për ta nxjerrë atë.”-tha policia vendase.

I njohur me pseudonimin e Chumpy, Pullin fitoi medalje të arta në garat e snowboarding në kampionatet botërore të La Molina dhe Stoneham 2013.

Agjencia e sporteve dimërore në Australi, ‘Snow Australia’ tha se ishte e tronditur dhe e pikëlluar nga vdekja e Pullin.

“Ngushëllimet tona më të thella për familjen e Alex-it, si dhe për shokët e tij të skuadrës dhe stafin mbështetës. Alex ishte një anëtar i dashur i komunitetit Snow Australia dhe ne do të na mungojë ai shumë”.-deklaroi Snow Australia.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit...

Goditën me thikë dy adoleshentë për t’iu marrë paratë e xhepit, arrestohen të miturit shqiptarë

Dy të mitur me origjinë shqiptare, anëtarë në një organizatë grabitjesh kanë rënë në prangat e autoriteteve helene. Shqiptarët goditën me thikë dhe e...

U përputhën/ Andi i bën propozimin Teas, çifti largohet nga emisioni!

Një moment kaq i bukur dhe kaq i shumëpritur ishte deklarata që Andi dhe Tea bënë ditën e sotme: Të dalin të përputhur nga...

Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij. Pasi...

Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke...

Lajme të tjera

Web TV