Xhaka poston foto në rrjetet sociale/ Mbrojtësi i Arsenal, Sokratis i thotë “M*laka”

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Mbrojtësi i Arsenal-it, Sokratis Papastathopoulos, në mënyrë të guximshme e quajti Granit Xhakwn një “Malaka” në Instagram. Pasi mesfushori shqiptar postoi një fotografi në rrjetet sociale, ka nxitur edhe komentin e shokut të tij të skuadrës.

Sokratis komenton: “Shko të flesh malaka çdo ditë poston foto !!!”

Përkthimi i mirëfilltë i “re malaka” nga greqishtja është “trap” edhe pse mund të përdoret gjithashtu në një kontekst afrimiteti.

Një fjalë zhargoni tepër e zakonshme në të gjithë Greqinë, ajo ka tendencën ta përshkruaj personin si të marrë, por më shumë përdoret miqësisht raporton “The Sun”.

Tifozët e panw atë si një moment të lezetshëm në tensionin dhe dramën e Premier League. Një fans ndërkohë shkruajti në internet: “Sokratis, sadisti i ekipit. Çdo klubi shumë të mirë i duhet një nga këto.”

Ndërsa një komentues në Twitter, James bëri shaka: “Ai është thjesht një makinë e madhe, e padobishme memesh”.

Një tifoz tjetër shtoi: “Unë e dua Sokratin. Absolutisht është çmendur”.

Dhe Jim komentoi: “Duhet të jetë kapiteni i Arsenalit”.

Sokratis, 32 vjeç, do të luajë akoma për Arsenalin që nga rikthimi i Premier League, ndërsa Xhaka e ka vendosur nën udhëheqjen Mikel Arteta, pasi humbi shiritin e kapitenit më herët.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Ditën “arrest shtëpie”, natën dilnin grabisnin me dhunë, në pranga dy adoleshentë

Thyen masën e sigurisë "arrest në shtëpi" dhe kryenin vjedhje gjatë natës, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas. Burime...

“Unë ‘gjatoshi gjuhëshpatë’ dhe ai ‘gjarpëroshi mendjemprehtë’”, Rama kujton Sabri Godon

Kryeministri Edi Rama në një homazh për Sabri Godon, postuar në rrjetet sociale, kujton se atij i dukej ironike “që unë, “gjatoshi gjuhëshpatë” i...

Gjendet e mbytur një grua gjendet në lumin Vjosë

Gjendet trupi i pajetë i një gruaje 44-vjeçe, e mbytur në lumin Vjosë. Trupi i pajetë i gruas, identiteti i së cilës ende nuk bëhet...

Pogradec/ Dalin pamjet e makinave të shkatërruara nga plumbat, dyshohet se u qëllua 100 herë

Dalin pamjet e makinave luksoze të shkatërruara nga plumbat pas të shtënave me armë mëngjesin e sotëm në parkingun e një hoteli në Tushemisht. Kanë...

Zbulo si i ke punët në lidhjen tënde të dashurisë duke zgjedhur një përqafim

Ndonjëherë, mjafton një përqafim i vetëm për të zbuluar shumëçka rreth partnerit tënd, rreth raportit tuaj aktual dhe si do të shkojë ai. Provoje...

Lajme të tjera

Web TV