Kolegët “Pro Reformës Zgjedhore”/Myslim Murrizi nuk përmbahet: S’do ia dalin kurrë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i opozitës së re, Myslim Murrizi ka reaguar menjëherë por ashpër pas deklaratës së kolegëve të tij të cilët thanë Pro Reformës Zgjedhore.

Artur Roshit, Besnik Troplinit, Suzana Topit dhe Fatjona Dhimitrit duket sikur “tradhtuan” Murrizin, por ky i fundit me anë të një postimi në rrjetin social shkruan se sado që të përpiqen për të arritur numrin 84 për të votuar marrëveshjen, ata nuk do ia arrijnë kurrë.

Për Murrizin, shqiptarët duan lista të hapura dhe nuk mund t’i ndalojnë dot një grusht individësh në Parlament.

Postimi i plotë

HAJDUTET E POLITIKES SHQIPTARE DHE SPURDHJAKET POLITIK QE HARXHOJNË PARAT E VJEDHURA PËR TE GJETUR SUFLERE NGA JASHTË PËR TE RUAJTUR KARRIGET E PUSHTETIT NUK MUND TE MBAJNË PENG 5 MILION SHQIPTARE

Koha kur një Gjerman i jepte urdhër EUROPES ka perënduar me date 9 maj 1945

Shqipëria dhe Shqiptaret nuk hyjnë ne BE nga firma e asnjë hajduti qe kane mbajtur Shqipërinë jashtë Europes prej 30 vitesh

Delirant qe mbajnë ne xhep vula partish dhe ju duket vetja si parti politike nuk mund te hiqen si shpëtimtare te vendit dhe si faktore qe fusin Shqipërinë ne BE

Sado te përpiqen trastaxhinjt për te arritur numrin 84 me vemje pa pigment, pa kellqe dhe pa moral ne kundërshtim me atë qe vete kane deklaruar prej 13 muajsh

KURRË NUK DO JA ARRIJNË DOT

Shqiptaret duan LISTA TE HAPURA dhe nuk mund ti ndalojnë dot një grusht individësh qe janë sot ne parlament por prej 25 vitesh kanë kaniduar për drejtor

Deklaratat e sote më të 6 deputeteve legjitimon kthimin zyrtar te PD dhe LSI ne KUVEND

Lexo edhe :  Veliaj pret ministrin izraelit të Turizmit: Dënojmë fuqimisht sulmin në Izrael!

Tashme “ kauza” e 20 shkurtit 2019 kur PD dhe LSI dogji mandatet, paska qene hakmarrje ndaj DEPUTETEVE qe ishin ne Kuvend deri ne atë kohe

I uroj suksese rikthimit te PD dhe LSI ne PARLAMENT, por duhet te rihapin tenderin për te gjetur edhe 1 Deputet tjetër qe te arrijnë formimin e një grupi parlamentar miks me emrin PISDAL.

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Lajme të tjera

Web TV