Derbi i kryeqytetit mbyllet në barazim 1-1

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Derbi Partizani-Tirana është mbyllur me rezultatin 1-1. Ekipi i Partizanit ka shënuar me  William Cordeiro, për Tiranën Muçi.

Sfida ka qenë e luftuar dhe ka pasur episode shënimi në të dyja portat, por të parët që kanë kaluar në epërsi kanë qenë vendësit, falë golit të brazilianit Uilliam Kordeiro.

Tirana e vuan këtë gol dhe humbet qartësi, por në kohën shtesë bardheblutë do të gjejnë forcën e duhur dhe do të godasin në minutën e 92-të, duke bërë që ekipet të ndajnë nga një pikë. Tirana ngjitet në koutën e 66 pikëve, 7 më shumë sesa Kukësi që luan të shtunën kundër Teutës, ndërsa Partizani në vendin e pestë me 49 pikë.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

U nda nga jeta 17 vjet më parë, përkujtohet ikona e muzikës popullore Fitnete Rexha

“Artistja e Merituar” Fitnete Rexha, në vitin 1961 ishte një ndër këngëtaret më të njohura të muzikës popullore të...

Diamanti blu, guri më i rafinuar në botë

Diamanti 45.52 karat “Hope” është sa madhësia e një arre. Nuk është më i madhi në botë ose më i rafinuari, ndër diamantet blu,...

Meta i kthen Kuvendit ligjin për 4 rajonet, rendit arsyet

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 102/2020 “Për zhvillimin rajonal dhe kohezionin”. Ky ligj, me përmbajtjen e...

A vdesin apo nuk vdesin nga koronavirusi?

Nga Llambrini Kona Merreni dhe ruajeni artikullin sa me shpejt, se nuk kemi siguri se ca behet me pas. Thashethemnajat, hipotezat, hamendjet, legjendat, trillet e të...

 “Martohem aq shpejt sa…”, Rozana Radi flet për martesën

Këngëtarja e njohur Rozana Radi duket se së shpejti do t’i japë fund beqarisë. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku së fundmi zhvilloi...

Lajme të tjera

Web TV