Infektohet gjyqtari, pezullohen seancat në Gjykatën e Posaçme, rrezikohet dhe SPAK

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një rast pozitiv është regjistruar në radhët e Gjykatës së Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Mësohet se është infektuar kreu i Gjykatës së Posaçme, Sandër Simoni i cili mund të jetë prekur nga virusi 5 ditë më parë.

Pavarsisht tunelit të dezinfektimit që është vendosur para gjykatës është regjistruar ky rast pozitiv ndërkohe që ka nisur hetimi epidemiologjik për kontakte të tjera që mund të ketë patur gjyqtari.

Gjykata e Posaçme dhe SPAK janë në të njëjtën godinë. /Ra.My.Fjala.al/

 


Të fundit

“Shkatërroi demokracinë e PD”/ Mark Marku: Po u rikthye Berisha në PD, do humbin përjetësisht pushtetin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku e ka cilësuar përplasjen e fundit politike mes kryedemokratit Basha dhe ish-kryeministrit Berisha,...

Takimi i Blinken me Borrell, reagon Yuri Kim: Sekretari amerikan theksoi nevojën e përparimit të bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Ditën e sotme Sekretari Amerikan i Shtetit Antony J. Blinken u takua me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme e...

Autobusi fundoset nën ujë në Greqi, qytetarët formojnë “zinxhir” për të shpëtuar (Video)

Moti i keq ka përfshirë Greqinë prej mëngjesit të sotëm. Atika ka problemet më të mëdha, ku shumë zona janë përmbytur si pasojë e...

Garo rrëfen eksperiencën tek PD: Gjithcka zhvillohej mes kryetarit dhe njerëzve të tij

Zëdhënëse e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo tha në emisionin “Opinion” se nga përvoja e saj ka parë një mbyllje të Partisë Demokratike,...

“Autochthonous”/ Shtatë vjet nga droni në Beograd (Video)

14 tetori është një ditë që nuk harrohet lehtë për shqiptarët. Shtatë vite më parë një flamur me shkrimin “Autochthonous” fluturoi në mes të...

Lajme të tjera

Web TV