Pandemia/Shifra të frikshme në Kosovë tetë viktima dhe 207 raste në 24 orët e fundit

113 563 lexime

77,476FansaPëlqeje

Gjëndja për shkak të COVID-19 po përkeqësohet edhe në Kosovë.

Instituti Kombëtar I Shëndetësisë publike të Kosovës ka bërë të ditur se vetem në 24 orët e fundit kanë humbur jetëm 8 persona nga koronavirus duke e çuar kështu në 94 numrin e viktimave që nga fillimi I pandemisë.

Që prej fillimit të pandemisë e deri tani në Kosovë numërohen 4.307 raste pozitive me Covid-19 nga 26.916 persona që janë testuar sit ë dyshuar.

Ditën e djeshme u është bërë tamponi 401 personave dhe 207 prej të testuarve rezultojnë pozitiv më virusin.

Po ashtu janë shëruar 32 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.095 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.118. /Ra.My. Fjala.al/

Të fundit

Eliza Dushku “kapet” me pistolete

E "rrezikshme", e bukur, sensuale dhe provokuese! Para disa oresh  aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku “godet” me pamjen...

Kakavijë, fëmija përplaset për vdekje nga ambulanca

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të shtune në Kakavijë ku ambulanca ka përplasur për vdekje një fëmijë. Burime për Abc News...

“Ku do të shkojë halli jonë”, mijëra emigrantë në pritje për të hyrë në Greqi

Në Kakavijë prej ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar kufirin në drejtim të vendeve...

Mall për vendlindjen/ Igli Tare rikthehet në Nivicë të Tepelenës

Pas përfundimit të kampionatit italian ku Lazio bëri një paraqitje fantastike duke siguruar dhe pjesmarrjen në Champions League, Igli Tare, kthehet për të kaluar...

Tre të arrestuar brenda 5 orësh/ Policia del me apelin e fortë, nxjerr këto pamje

Policia ka vijuar me kontrollet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë prej disa orësh, me radar, për të parandaluar shpejtësinë e cila është rrezik potecial për...

Lajme të tjera

Web TV