Vjedhja spektakolare e një ‘Mercedes GLC’ në vetëm 60 seconda

113 563 lexime

77,504FansaPëlqeje

Të dhënat tronditëse tregojnë se vjedhjet e makinave arrijnë deri në 300 raste në ditë. 39,000$ për një ‘Mercedes GLC’ shkuan në 60 seconda.

Pronari i kësaj ‘Mercedes GLC’ mendoj se makina e tij mund të  ishte e vështirë për tu vjedhur. Por pamjet e kamerave tregojnë se si u vodh në më pak se një minutë pa çelës.

Vjedhësit brazilian u filmuan duke përdorur një pajisje për të vjedhur makinën luksoze nga jashtë një shtëpie ne Dudley, West Midlands.

Videoja e vjedhjes e cila u nda në internet nga një anëtar i zemëruar i familjes tregoj se si treshja mori automjetin rreth orës 4 të mëngjesit.

Klipi tregon një burrë të veshur me kapuç dhe shall mbi fytyrën e tij duke u zvarritur rreth makinës përpara se të shfaqen dy të tjerët.

Njëri  mban një pajisje drejt kamerës CCTV, ku  mendohet të jetë një vegël për të transmetuar sinjalet nga çelësi i makinës brenda shtëpisë tek makina, duke e zhbllokuar kështu.

Pas kësaj, dy hajdutët e tjerë duket se kanë mundësi të futen në ‘Mercedes’. Ekspertët e sigurisë thonë se shoferët duhet të ruajnë çelësat e makinave, nëse duan të shmangin  rënien e viktimave të mashtrimit./St.Su/Fjala.al

Të fundit

Barcelonë/ Spektatorët në koncert, zëvendësohen me 2000 bimë

Shtëpia e famshme e operës “Gran Teatre” e Liceut të Barcelonës u mblodh ditën e djeshme, ndërsa muzikantët performuan...

Sazan Guri tregon me se ngrihet dollia/Sfidon shqiptarët (VIDEO)

Ambientalisti i njohur Sazan Guri nuk resht së eksploluari Shqipërinë. Pak ditë më parë ai tregoi se kishte zbuluar vendin ku “Zeusi” krijoi botën...

58 vite nga vdekja e Marilyn Monroe

Si çdo 5 gusht (megjithëse Wikipedia thotë se 4-ta), edhe këtë të mërkurë varri i Marilyn Monroe pritet të mbushet me lule, kujtime dhe...

Berat/Mjeku kirurg rezulton pozitiv me Covid-19, ja gjendja e tij shëndetësore

Një mjek kirurg në Spitalin Rajonal të Beratit ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Kirurgu 40-vjeçar  me inicialet E.Q., pas simptomave të shfaqura ka kryer tamponin,...

Zjarret masive/Xhaçka: Janë angazhuar 200 djem dhe vajza në Seman, Shkodër dhe Lezhë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është shprehur për djegien e pyjeve në këto ditë të nxehta vere, përmes një statusi në Facebook. . Sipas saj,...

Lajme të tjera

Web TV