Zoran Zaev ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare! -Audiopërgjim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut aktualisht kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka ofenduar shqiptarët teksa ka folur me një person emri i të cilit nuk dihet.

Audio është bërë virale në rrjet, dhe për mediat shqiptare është shpërndarë nga  ‘Indeksonline’ .

Audiopërgjimi është një bisedë telefonike që Zaev ka bërë me personin ‘X’. Çështja kryesore fillimisht ka qenë në lidhje me votat, ndërkohë më pas dëgjohet që ish-kryeministri maqedonas ka thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.

Personi që po fliste më të i është përgjigjur se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”.

Sakaq ish-kryeministrit është përgjigjur në mënyrë kundërshtuese duke thënë se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”.

Por megjithatë ende nuk dihet se ku qëndron problemi që ka Zaev me shqiptarët dhe nuk dihet se cila ka qenë arsyeja që ai i ka thënë këto fjalë për popullin tonë.

Audiopërgjimi është publikuar edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili komenton  në Facebook-un e tij “Ja si ofendon shqiptarët argati tjetër i Beogradit, që së bashku me Zografin Bis shëtisnin me patronin e tyre Vuçiç projektin e Serbisë së Madhe si Jugosllavi e Re me emër Minishengen.


Të fundit

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe nga mediat rozë për shkak...

Modelja e njohur shfaqet me bikini dhe ‘çmend’ fansat (Foto)

Modelja dhe aktorja nga Kosova, Arta Elezaj, vazhdon të jetë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Duke qenë se numëron mbi 200 mijë...

Lajme të tjera

Web TV