Auron Tare ironizon Mirela Kumbaron: Do të bëhet deputete në Përmet për hollandezin fluturues

113 563 lexime

77,512FansaPëlqeje

Auron Tare ka ironizuar edhe me ish-ministren e Kulturës Mirela Kumbaro.

Ka qenë një postim i Kumbaros ditën e sotme në ‘Facebook’ që i kushtohet Përmetit dhe që promovon vlerat e këtij qyteti, ajo që e ka bërë Taren t’i kushtojë ish-ministres disa rreshta ironie.

Në postimin e saj Kumbaro ka sjellë një foto të pikturës së hollandezit të famshëm Edward Lear, i cili e ka përfshirë Përmetin në vizatimet, në prill të vitit 1857.

Ndërkohë Tare ironizon se ish-ministrja kërkon që të bëhet deputete me foto.

❗️Kur s’kishte Shqiperi, ama kishte Përmet
👉Dy shembuj më poshtë dhe fol vetë pastaj!
👉Dhe Përmeti është nga ato zona që ka tërhequr vëmendjen e tyre.
👉Ja ku sjell sot një foto të pikturës së hollandezit të famshëm për ne Edward Lear i cili nuk e la Përmetin jashtë bllokut të vizatimeve të tij, në prill të vitit 1857
Mirela Kumbaro-Furxhi Ish Ministre e Kultures dhe Deputete want to be in Permet per Hollandezin Fluturues Edward Lear.me lot me lot ,” shkruan Tare në postimin e tij.

Të fundit

Detyrimi i testit të Covid-19 për të hyrë në Gjermani, por si funksionon ai?

Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën...

Testohuni pas udhëtimit, virusi nuk bën pushime

Nga e shtuna, ata që kthehen nga pushimet mund të testohen në përgjithësi dhe falas në Gjermani. Për pushuesit nga zonat e rrezikut ekzistojnë...

Me moton, “Koronavirusi nuk ekziston”, mijëra gjermanë protestojnë kundër masave

Mijëra qytetarë gjermanë, dolën në Berlin për të protestuar rreth masave të marra për pandeminë e Covid-19. Duke protestuar paqësisht ata mbanin në dorë pankarta...

Dy vatra të reja në Elbasan, infektohet dhe anëtari i Dhomës së Avokatisë

Shtatë raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Burime për “Fjala.al” bëjnë me dije se ka rezultuar pozitiv...

Mëngjeset perfekte për lëkurë plot shkëlqim

Vakti i parë i ditës përbën një shans të rëndësishëm për tu ushqyer shëndetshëm por jo vetëm kaq. Sipas ekspertëve të shëndetit, njerëzit duhet të...

Lajme të tjera

Web TV