Foshnja lind me kontraceptivin e nënës në dorë (FOTO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një foshnje ka ardhur në jetë, i shëndetshëm, në një kohë kur e ëma po mbrohej të mos mbeste shtatzënë.

Ngjarja ka ndodhur në Vietnami, ku nëna kishte vendosur një spirale intrauterine, kontraceptivi që duhej të parandalonte ngjizjen, kjo nuk funksioni, por për ironi të fatit foshnja doli duke mbajtur në dorë pikërisht kontraceptivin e nënës për t’i treguar ‘se jeta është më e fuqishme se çdo gjë’.

Imazhi i foshnjës lindur në Vietnam në Spitalin Hai Pong, me spiralen në dorë është bërë virale në internet. Sipas doktorit që asistoi lindjen kjo është një situatë që ndodh shumë rrallë në 1 % të rasteve dhe se nuk mendonte që foto do të tërhiqte kaq shumë vëmendje.

“Shumë e rrallë, por e mundshme. Mund të ndodhë në 1% të rasteve. Lindja ishte e gjatë, imazhi i fëmijës që mban kontraceptiv ishte interesante, nuk kam menduar se do të tërhiqte kaq shumë vëmendje”, – tha Dr. Tra Viet Phuong.

 

 

Bo.Ba/fjala.al


Të fundit

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe...

Modelja e njohur shfaqet me bikini dhe ‘çmend’ fansat (Foto)

Modelja dhe aktorja nga Kosova, Arta Elezaj, vazhdon të jetë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Duke qenë se numëron mbi 200 mijë...

Vendosi shirit me ngjyra për të mbështetur komunitetin LGBT+, UEFA mbyll hetimin për Nojer

Ka bërë shumë përshtypje ngjyra e shiritit të mbajtur nga Manuel Nojer në këtë Europian. Portieri i kombëtares gjermane ka vendosur të tregojë mbështetjen...

Krimi makabër/ Ja çfarë bënte Caroline dhe i shoqi pak orë para vrasjes tragjike (Foto)

Mediat greke kanë publikuar një foto, ku shihet 20-vjeçarja Caroline pak para se të vritej nga i shoqi. Në foton e publikuar, shihet bashkëshorti i...

Vetëm 3 të shtruar në spitalin Infektiv, Manastirliu: Të dhëna premtuese për një sezon turistik përtej COVID-it

Në spitalin Infektiv ka vetëm 3 të shtruar. Lajmin e mirë e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. "Të dhënat nga Spitali Infektiv, ku...

Lajme të tjera

Web TV