Gjyqtari dëmtohet gjatë ndeshjes, zëvendësohet në pjesën e dytë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ai nuk mund të vazhdonte dhe duhej të zëvendësohej. Jesús Gil Manzano , gjyqtari i Real Madrid-Alavés  u zëvendësua pasi dëmtoi kyçin e këmbës së majtë pas një përplasjeje me me sulmuesin e Alavés, Lucas Pérez.

Gjyqtari që zëvendëson Jesús Gil Manzano-n është Héctor Rodríguez Carpallo .

Gil Manzano pësoi një përplasje me Lucas Pérez në minutën e 25 të lojës, pas së cilës këmba e tij e majtë u lëndua . Manzano duroi dhimbjet deri në përfundim të pjesës së parë, por pas pushimit ai nuk mund të rikthehej sërish në fushë për të gjykuar ndeshjen.

Rodríguez Carpallo, i cili debutoi në Kategorinë e Parë, hyri në zëvendësim./Fjala.al/Ke.Ba


Të fundit

Modelja e njohur shfaqet me bikini dhe ‘çmend’ fansat (Foto)

Modelja dhe aktorja nga Kosova, Arta Elezaj, vazhdon të jetë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Duke qenë...

Vendosi shirit me ngjyra për të mbështetur komunitetin LGBT+, UEFA mbyll hetimin për Nojer

Ka bërë shumë përshtypje ngjyra e shiritit të mbajtur nga Manuel Nojer në këtë Europian. Portieri i kombëtares gjermane ka vendosur të tregojë mbështetjen...

Krimi makabër/ Ja çfarë bënte Caroline dhe i shoqi pak orë para vrasjes tragjike (Foto)

Mediat greke kanë publikuar një foto, ku shihet 20-vjeçarja Caroline pak para se të vritej nga i shoqi. Në foton e publikuar, shihet bashkëshorti i...

Vetëm 3 të shtruar në spitalin Infektiv, Manastirliu: Të dhëna premtuese për një sezon turistik përtej COVID-it

Në spitalin Infektiv ka vetëm 3 të shtruar. Lajmin e mirë e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. "Të dhënat nga Spitali Infektiv, ku...

“Imagjinoni çfarë bëhet atje lart”/ Artan Hoxha rrëfen arrestimin e gjyqtarit dhe trajnerit për trukime

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar gjatë emisionit “Top Arena” ngjarjen ku u arrestuan një trajner dhe një gjyqtar për trukim ndeshje në Kategorinë e...

Lajme të tjera

Web TV